Kocaeli bağımsız milletvekili adayından Eğitim-İş ziyareti

Bu Düzen Değişmeli Platformu Kocaeli Milletvekili Adayı Mustafa Tozkoparan, Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Gebze Şubesi’ni ziyaret etti.

24 Haziran Genel Seçimleri’ne 13 ilde 17 bağımsız adayla giren Bu Düzen Değişmeli Platformu (BDDP) Kocaeli Milletvekili Adayı Mustafa Tozkoparan Eğitim-İş Sendikası Gebze Şubesi’ni ziyaret etti.

Yapılan ziyarette Gebze’de Flormar fabrikasında sendikalı oldukları için işten atılan ve direnişte olan 115 işçiye destek olunması gerektiği yönünde ortak görüş beyan edildi. Türkiye’yi emekçiler açısından zor bir dönem beklediğini ifade eden Tozkoparan, bunun için emekçilerin ve emekten yana mücadele edenlerin akıl netliğine ve ortaklığına ihtiyacı olduğunu söyledi. Tozkoparan, ülkede açık bir şekilde yaşanan ekonomik krizin faturasının sermaye sınıfı tarafından emekçilere kesilmesinin önüne geçmek için bir direnç örmenin gerekliliğini vurguladı. Sözlerine Bu Düzen Değişmeli Platformu’nun neden seçimlere girdiğini açıklayarak devam eden Tozkoparan şunları söyledi:
“Bu ihtiyaca cevap vermek için, emekçilere krizlerin olmadığı başka bir düzenin mümkün olduğunu anlatmak için bağımsız adaylarla seçime giriyoruz. İrademiz karşımızdaki sınıfı yıkmak olmalı, aksi halde emekçileri ağır bir yıkım bekliyor.”

Kaynak: soL Haber